top of page

 

המקהלה

הקאמרית

תל-אביב

 

 

 

 

מאמר על הקמת המקהלה הקאמרית תל אביב ע"י מיכאל שני - אוקטובר 1987

TACC formation 1987.jpg

"העצמאות שלי" - עם מיכאל שני 5.5.2022

 
ספיישל יום העצמאות תשפ"ב - כ א ן  קול המוסיקה 
לחצו לשמיעת התוכנית

המקהלה בתקופת וירוס הקורונה

 
"חברי המקהלה הקאמרית של תל אביב משלמים מכיסם כדי להציל את מפעל חייהם" 
פורסם ב"מעריב" ב- 5.8.2020
לחצו לקריאת הכתבה

הכישרון הוא תנאי הכרחי ובלתי מספיק

 
ב-25 באוקטובר 2019 תופיע באולם בר-אוריין בקיבוץ אילון המקהלה הקאמרית תל אביב. המנצח מיכאל שני בראיון מיוחד ל"הד הקריות"
לחצו לקריאת הכתבה

לקראת פסטיבל אבו גוש למוסיקה קולית 

 
ב-20 באוקטובר 2019 תופיע המקהלה הקאמרית תל אביב בפסטיבל אבו גוש.
איריס לביא מראיינת את המנצח והמנהל המוסיקלי של המקהלה, מיכאל שני.  
לחצו לשמיעת הראיון ב"כאן ב" (מהדקה 10:55 עד 17:10) 
MS1.jpg
MS2.jpg
MS3.jpg
לקט ביקורות

"מיסה דולורוזה" של אנטוניו קלדרה נחתה לפתע באבו-גוש והיא מלטפת את קירות הכנסייה ומחממת את הלב. המנצח מיכאל שני נותן ליופי של המוסיקה לזרום. ..מרתק ומרגש. המקהלה הקאמרית תל-אביב שרה יפה להפליא. […] המנצח מיכאל שני מגיש פנינה אמיתית: "קנטטת אבל" של יוהאן קריגר, והוא מוציא מהמקהלה שלו חום רב, שירה עם סגנון. [...] המקהלה הקאמרית תל-אביב שרה במרץ, בניקיון ועם צליל של רכות ויופי. גילוי של טעם טוב. מיכאל שני נתן למוסיקה הזו לזרום. ראיתי אנשים מחייכים. […] המנצח מיכאל שני הפיק את כל הריגוש שביצירתו של עודד זהבי: "אדמה". [...] אפשר היה לשמוע כל מילה בשירת המקהלה שלו. עם היופי של זהבי הוכיחה התזמורת הקאמרית הישראלית שניגנה באופן מעולה, שהיא שייכת לכאן ועכשיו.

חנוך רון

"ידיעות אחרונות"

המקהלה הקאמרית תל-אביב, תזמורת סימפונט רעננה והסולנים בניצוחו של מיכאל שני היו אכן זכאים לתשואות רמות… ביצוע ה"רקוויאם" של פורה היה באיכות גבוהה, מקסים ממש. [...] ה"רקוויאם" של ברוקנר בביצוע המקהלה הקאמרית תל-אביב  בניצוחו של מיכאל שני היה השיא של הקונצרטים שהאזנתי להם בשבת בכנסיית קריית יערים. הגישה המפוכחת והפרשנות הנמרצת הולידו הפקה קולעת ואף סוחפת. [...] המנצח מיכאל שני הפיק ביצוע משכנע מהמקהלה הקאמרית תל-אביב, שהוא מיטיב לטפחה, ומהנגנים חברי התזמורת הקאמרית הישראלית.

חגי חיטרון

"הארץ"

בקנטטה "אלי שמע תחינתי" מאת עודד זהבי הפיקו חברי המקהלה הקאמרית תל-אביב צליל זוהר ומלא. ניצוחו של מיכאל שני היה מלא חיים.

נעם בן-זאב

"הארץ"

הקונצרט של המקהלה הקאמרית תל-אביב בניצוח מיכאל שני, היה פשוט נהדר.קנטטה של באך, "מגניפיקט" של צ'ימרוזה ו"מיסה דולורוזה" של קלדרה הביאו לא רק רגעי קסם אלא רצף מסוגנן של שירת מקהלה מצוינת וביצוע שהיה מתורבת ומרתק מתחילתו ועד סופו במחוזות הליטורגיקה…

אורה בינור

"מעריב"

מיכאל שני הוביל את המקהלה הקאמרית תל-אביב לביצוע חודר ומסמר של ה"רקוויאם" מאת כרוביני. הוא הצליח ליצור איזון נכון בין התזמורת למקהלה ותחת ניצוחו ביצעה המקהלה בקלות ובחן את אחת הפנינים של הרפרטואר המקהלתי. הביצוע הציג את המקהלה במיטיבה: אנסמבל מלוכד אשר הוא גמיש דיו על מנת לבצע רפרטואר מגוון ורחב באופן המקסים ביותר. בניצוחו של שני הציגה התזמורת יותר מאשר קריאה מספקת של הפרטיטורה. בקצרה, היה זה קונצרט מפואר של מוסיקה מקהלתית.

מיכאל אייזנשטט

"ג'רוזלם פוסט"

האיכות של "כרמינה בוראנה" והעצמה שם נובעות מעבודת צוות בכל ההפקות של היצירה הזו. המנצח מיכאל שני הצליח אתמול לגבש צוות של שלוש מקהלות וביחד עם תזמורת סימפונט רעננה יצר ערב מאד חגיגי ומרגש. המקהלות עצמן חוללו את הנס הזה על ידי עבודה יפה של הדגשת המקצבים… הייתה לנו חוויה מאד מעניינת.

יוסי שיפמן

"קול ישראל" - רשת ב'

…ביצוע הרקוויאם של ברוקנר היה מעולה: זורם, שירתי, מגובש, אפילו מרגש. המקהלה נשמעה חמה ומלוכדת. התוצאה הייתה צליל חם ובטוח בעצמו, וביצוע סוחף ומשכנע. הסדרה "שיח מקהלות" תימשך במהלך השנה, עם יצירות נוספות משיאי הרפרטואר הווקאלי. מומלץ מאד.

עומר שומרוני

"צומת השרון"

הופעתה בבודפשט של המקהלה הקאמרית תל-אביב הממה את המאזינים. הביצוע מלא החיים, המסירות של הזמרים והכבוד שרכשו ליצירות הקסימו הן את הקהל והן את חברי התזמורת הסימפונית של דונה. בעקבות הביקור של מיכאל שני ומקהלתו בארצנו גילינו שבהרכב שלו יש קולות מצוינים ואנרגיות עצומות, המסוגלים ליצור אוירה מרוממת בכל מקום בעולם.

אגנס דריו

"נפזאווה", בודפשט

מיכאל שני, המנצח המנוסה, הצליח להעביר ריגושים בדרגה מכסימלית תודות לביצועים מושלמים הנובעים מהפרפקציוניזם שלו, סדר וניקיון. לזכותם של זמרי המקהלה הקאמרית תל אביב יאמר שהצליחו ליצור קבוצה מלוכדת ולבצע יצירות מתקופות שונות בעדינות טהורה ושמחה הרמונית… בביצוע של הקנטטה מס. 196  של באך הורגשה עצמה שלא ניתן לעצרה, כמו בניין שיש ביצירות הבארוק של ברניני…

אנריקו קאוואלוטי

"איל טמפו", רומא

עידו שרום: מלחין נפלא נולד

פסטיבל אבו-גוש: מיצירות מוצרט, כרוביני ושירום.

שיר הלל לטעם טוב
 

זה קרה באבו גוש. משהו מיוחד היה באוויר. המנצח מיכאל שני מוריד את השרביט, ולפתע צלילים מעולם אחר בוקעים מהתזמורת ומהמקהלה, מצמררים את העור ומלטפים את קירות הכנסייה. אני נצמד לכיסא. הקהל בהלם: מלחין נפלא נולד.

 

קבלו אותו: עידו שירום, 31. הכישרון נוזל לו מכל צליל. מבצעים שתי יצירות קצרות: 'שיר קינה' לכלי מיתר - וזה מצמרר. אז באה היצירה 'לוקס אטרנם' (אור נצחי), למקהלה ולתזמורת, ומחממת כמו צעיף שעוטף את הצוואר. באיזה רשות 'משתחרר' לו קסם כזה ועוד אצל מלחין ישראלי צעיר?

 

שירום מגיש מינימליזם מוסיקלי מיוחד, זרימה אינסופית של תבניות מוסיקליות משגעות. שירום הוא צירוף בין העומק הרוחני של ארוו פארת לבין היופי הפנימי שבא מהחושים אצל קאנצ'לי. העוצמה שלו באה מבפנים. מהדממה. מהתבניות החוזרות שכמו מכניסות אותנו לטראנס. הללויה.

חנוך רון

"ידיעות אחרונות"

ישבתי כל הזמן עם זכוכית מגדלת והתבוננתי לתוך היצירה פנימה. ביקשתי למצוא ולו שגיאה אחת לרפואה - אך לא. ביקשתי לראות צעיר שמחליק בהמשך ומאבד את יכולת הזרימה הטבעית של המוסיקה שלו - וזה לא קרה. רבותיי, מותר להריע: אל שורת המלחינים הצעירים המופלאים והחדשים שלנו הצטרפה פנינה רעננה. [...] הקונצרט היה שיר הלל לטעם טוב, המנצח מיכאל שני הגיש את ה'טה דאום' של מוצרט ואת הרקוויאם של כרוביני בפשטות יפהפייה. המקהלה הקאמרית של תל-אביב היתה במיטבה, וגם תזמורת רעננה זכורה לטוב. שני עשה היסטוריה. הקהל תבע הדרן. במקום לבחור בקטע בנאלי ומרשים כרגיל, הוא העז והגיש את שירום כהדרן. הקהל נכנס להתלהבות. אתם מתארים לעצמכם מוסיקה ישראלית כהדרן? אצלנו?! [...] המקהלה הקאמרית תל-אביב שרה בניצוחו של מיכאל שני בדייקנות ובצליל מלא יופי ואיכות. כל הזמרים והזמרות שבמקהלה הם בעלי הכשרה מוזיקלית יסודית, כך שכל הקונצרט היה חגיגי ומרגש.

דניאל סנדלר

"הדף הירוק"

... זמרתה של המקהלה הקאמרית תל-אביב הייתה מוקפדת וברורה, מן הטובות שיצא לי לשמוע בפסטיבל אבו-גוש בכל שנותיו...

Please reload

bottom of page